Ibuprofen

Kekebalan

Arahan penggunaan:

Harga di farmasi dalam talian:

Ibuprofen adalah ubat sintetik bukan steroid dengan kesan analgesik, anti-radang dan antipiretik.

kesan farmakologi

Bahan aktif ubat adalah ibuprofen, turunan asid fenilpropionik.

Ibuprofen paling berkesan untuk sakit radang. Kesan antipiretik cukup dekat dengan asid asetilsalisilat. Menekan lekatan platelet, meningkatkan peredaran mikro dan mengurangkan keradangan.

Apabila digunakan secara luaran, salap Ibuprofen mempunyai kesan analgesik yang kuat, mengurangkan pembilasan, kekakuan pagi dan edema.

Ubat ini termasuk dalam senarai ubat-ubatan penting Pertubuhan Kesihatan Sedunia, keberkesanan dan keselamatannya telah dikaji dan diuji secara klinikal.

Borang pelepasan

Ibuprofen boleh didapati sebagai tablet, suspensi dan salap.

  • Tablet Ibuprofen berwarna putih bulat, licin, biconvex. Setiap tablet mengandungi 200 mg atau 400 mg bahan aktif. Eksipien - magnesium stearat, talc, lactose, pati kentang, koloid silikon dioksida, Povidone 25. 10, 20 dan 100 keping setiap bungkusan;
  • Tablet bersalut pelepasan berterusan Ibuprofen. Setiap tablet mengandungi 800 mg bahan aktif. 7, 14 dan 60 keping setiap pek;
  • Lozenges. Setiap tablet mengandungi 200 mg bahan aktif;
  • Kapsul pelepasan berterusan. Setiap kapsul mengandungi 300 mg bahan aktif;
  • Suspensi Ibuprofen untuk pentadbiran oral adalah homogen, kuning, dengan bau oren. Suspensi 5 ml mengandungi 100 mg bahan aktif. Dihasilkan dalam botol 100 ml, dalam kotak kadbod dengan sudu pengukur;
  • 5% krim dan gel untuk kegunaan luaran.

Petunjuk untuk penggunaan Ibuprofen

Ibuprofen ditunjukkan untuk:

  • Rawatan simptomatik influenza dan ARVI;
  • Osteoartritis;
  • Artritis psoriatik;
  • Spondylosis serviks;
  • Sindrom Barre-Lieu;
  • Migrain serviks;
  • Bursitis;
  • Spondylitis ankylosing;
  • Amyotrofi neuralgik;
  • Myalgia;
  • Sindrom nefrotik;
  • Hipotensi postural (semasa mengambil ubat antihipertensi);
  • Feverish menyatakan pelbagai etimologi;
  • Keradangan traumatik pada tisu lembut dan sistem muskuloskeletal;
  • Sindrom arteri vertebra;
  • Neuralgia;
  • Tendinitis;
  • Hematoma.

Ibuprofen juga ditunjukkan dalam perawatan keseleo dari alat ligamen, rheumatoid arthritis, radiculitis dan sindrom artikular (dengan pemburukan gout).

Sebagai bahan tambahan, Ibuprofen ditunjukkan untuk digunakan dalam:

  • Pneumonia;
  • Selepas operasi, sakit gigi dan sakit kepala;
  • Penyakit ENT berjangkit dan radang - faringitis, tonsilitis, rinitis, laringitis, sinusitis;
  • Bronkitis;
  • Panniculitis;
  • Senggugut primer;
  • Algodismenorea;
  • Proses keradangan di pelvis kecil;
  • Adneksitis.

Kontraindikasi

Menurut arahan, ibuprofen dikontraindikasikan dalam:

  • Hipersensitiviti terhadap ubat;
  • Pemburukan ulser gastrik atau ulser duodenum dan kolitis ulseratif;
  • Penyakit saraf optik dan gangguan penglihatan warna;
  • Asma "Aspirin";
  • Hipertensi arteri;
  • Scotome;
  • Amblyopia;
  • Disfungsi buah pinggang atau hati yang teruk, serta sirosis hati dengan hipertensi portal;
  • Kegagalan jantung;
  • Bengkak;
  • Hemofilia;
  • Hipokoagulasi;
  • Leukopenia;
  • Patologi radas vestibular;
  • Kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • III trimester kehamilan.

Menurut arahan, Ibuprofen diresepkan dengan berhati-hati apabila:

  • Kegagalan jantung kronik,
  • Penyakit hati dan buah pinggang yang bersamaan,
  • Enteritis;
  • Sejurus selepas pembedahan;
  • Dengan gejala dyspeptik sebelum memulakan rawatan;
  • Gastritis;
  • Kolitis;
  • Kanak-kanak di bawah umur 12 tahun.

Semasa menggunakan Ibuprofen, perlu dilakukan pemantauan sistematik gambar darah periferi, serta fungsi hati dan ginjal.

Arahan untuk penggunaan Ibuprofen

Menurut arahan, Ibuprofen diambil selepas makan melalui mulut.

Dos harian ubat bergantung pada penyakit:

  • Untuk osteoarthritis, algodismenorrhea, psoriatic arthritis dan ankylosing spondyloarthritis, orang dewasa diresepkan 400-600 mg 3-4 kali sehari;
  • Untuk rheumatoid arthritis, peningkatan dos diambil, 800 mg 3 kali sehari;
  • Untuk kecederaan dan keseleo pada tisu lembut, tablet Ibuprofen dengan tindakan yang berpanjangan digunakan - 1600-2400 mg sekali sehari, lebih baik sebelum tidur;
  • Dengan sindrom kesakitan sederhana, ambil 1200 mg sehari;
  • Dengan sindrom demam yang timbul selepas imunisasi, 50 mg digunakan, jika perlu, pemberiannya dapat diulang setelah 6 jam, tetapi tidak lebih dari 100 mg sehari.

Sekiranya keadaan demam pada kanak-kanak berusia lebih dari 12 tahun, dos Ibuprofen dikira untuk mengurangkan suhu badan:

  • Di atas 39.2 darjah C - 10 mg setiap 1 kg berat badan sehari;
  • Di bawah 39.2 darjah C - 5 mg setiap 1 kg berat badan setiap hari.

Ibuprofen Lozenges digunakan untuk merawat penyakit ENT dengan larut di mulut di bawah lidah. Kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun dan orang dewasa ditetapkan 200-400 mg 2-3 kali sehari.

Suspensi oral biasanya diresepkan untuk kanak-kanak. Purata dos tunggal apabila diambil 3 kali sehari adalah:

  • 1 hingga 3 tahun - 100 mg;
  • Dari 4 hingga 6 tahun - 150 mg;
  • 7-9 tahun - 200 mg;
  • 10-12 tahun - 300 mg.

Terapkan topeng gel atau krim Ibuprofen, sapukan dan gosokkannya sehingga diserap sepenuhnya ke kawasan yang terkena 3-4 kali sehari. Rawatan boleh dijalankan dalam 2-3 minggu.

Kesan sampingan

Menurut arahan, Ibuprofen adalah ubat yang cukup selamat dan biasanya boleh diterima dengan baik. Beberapa kesan sampingan mungkin berlaku semasa digunakan:

Sistem pencernaan: cirit-birit, muntah, loya, anoreksia, ketidakselesaan epigastrik, luka erosif dan ulseratif saluran gastrointestinal lebih kerap berlaku; apalagi disfungsi hati atau pendarahan dari saluran gastrousus.

Sistem saraf: sakit kepala atau pening, gangguan tidur atau pergolakan, dan gangguan visual mungkin berlaku.

Sistem peredaran darah: kesan sampingan diperhatikan hanya dengan penggunaan ubat yang berpanjangan - trombositopenia, anemia, agranulositosis.

Sistem kencing: gangguan buah pinggang mungkin berlaku dengan penggunaan Ibuprofen yang berpanjangan.

Reaksi alergi dapat dilihat baik ketika mengambil ubat di dalam, dan ketika digunakan secara luaran dalam bentuk kemerahan kulit, ruam kulit, edema Quincke, sensasi terbakar. Sindrom bronkospastik dan meningitis aseptik jarang berlaku..

Ibuprofen dikontraindikasikan pada trimester kehamilan ketiga. Permohonan pada trimester I dan II boleh dilakukan dengan ketat mengikut petunjuk doktor.

Semasa menyusui, Ibuprofen boleh digunakan dalam dos yang rendah untuk kesakitan dan demam. Oleh kerana ubat tersebut diekskresikan ke dalam susu ibu, penggunaan dalam dos melebihi 800 mg sehari dikontraindikasikan..

Keadaan simpanan

Ibuprofen adalah ubat preskripsi. Hayat rak - 3 tahun.

Ibuprofen (Ibuprofen)

Bahan aktif:

Kandungan

  • Gambar 3D
  • Komposisi dan bentuk pelepasan
  • kesan farmakologi
  • Petunjuk untuk Ibuprofen
  • Kontraindikasi
  • Permohonan semasa mengandung dan menyusui
  • Kesan sampingan
  • Kaedah pentadbiran dan dos
  • Keadaan penyimpanan ubat Ibuprofen
  • Hayat simpan ubat Ibuprofen
  • Arahan untuk penggunaan perubatan
  • Harga di farmasi
  • Ulasan

Kumpulan farmakologi

  • NSAID - Derivatif asid propionik

Klasifikasi nosologi (ICD-10)

  • G54.1 Gangguan plexus lumbosacral
  • Arthropati M00-M25
  • M05 Rheumatoid arthritis seropositif
  • M10 Gout
  • M15-M19 Arthrosis
  • M45 Ankylosing spondylitis
  • M71 Bursopati lain
  • M79.0 Rheumatisme, tidak ditentukan
  • M79.1 Myalgia
  • M79.2 Neuralgia dan neuritis, tidak dinyatakan
  • N70 Salpingitis dan ooforitis
  • R50 Demam asal tidak diketahui
  • R52.2 Kesakitan berterusan yang lain
  • R68.8 Gejala dan tanda umum lain yang dinyatakan
  • T08-T14 Kecederaan bahagian batang, anggota badan atau badan yang tidak ditentukan

Gambar 3D

Komposisi dan bentuk pelepasan

Tablet bersalut filem1 tab.
ibuprofen0.2 g

dalam balang kaca gelap, 100 pcs..

kesan farmakologi

Petunjuk untuk Ibuprofen

Rheumatoid arthritis, osteoarthritis deformans, ankylosing spondylitis, gout, sakit belakang, neuralgia, myalgia, bursitis, sciatica, trauma radang tisu lembut dan sistem muskuloskeletal, adnexitis, proctitis; penyakit berjangkit dan keradangan (adjuvant).

Kontraindikasi

Hipersensitiviti, ulser gastrik dan ulser duodenum, kolitis ulseratif, asma "aspirin", gangguan hematopoietik, amblyopia, gangguan penglihatan warna, disfungsi buah pinggang dan hati yang teruk, usia kanak-kanak (sehingga 6 tahun).

Permohonan semasa mengandung dan menyusui

Kesan sampingan

Mual, anoreksia, kembung perut, sembelit, pedih ulu hati, cirit-birit, pening, sakit kepala, pergolakan, insomnia, reaksi kulit alahan, gangguan penglihatan. Jarang - luka erosif dan ulseratif pada saluran gastrousus.

Kaedah pentadbiran dan dos

Di dalam, selepas makan. Dengan artritis reumatoid - 0,8 g 3 kali sehari; dengan osteoartritis dan spondylitis ankylosing - 0,4-0,6 g 3-4 kali sehari, dengan artritis reumatoid remaja - 30-40 mg / kg sehari dalam beberapa dos.

Untuk kecederaan tisu lembut, keseleo - 1.6-2.4 g sehari dalam beberapa dos.

Dengan sindrom kesakitan sederhana - 1.2 g sehari.

Keadaan penyimpanan ubat Ibuprofen

Jauhkan dari jangkauan kanak-kanak.

Hayat simpan ubat Ibuprofen

Jangan gunakan selepas tarikh luput yang dicetak pada bungkusan.

Arahan penggunaan Ibuprofen

Pemegang Kebenaran Pemasaran:

Kenalan untuk pertanyaan:

Bentuk dos

pendaftaran No: LP-000125 bertarikh 01/11/11 - Semasa
Ibuprofen
pendaftaran No: LP-000125 bertarikh 01/11/11 - Semasa

Bentuk pelepasan, pembungkusan dan komposisi ubat Ibuprofen

Tablet bersalut merah jambu, biconvex; keratan rentas menunjukkan dua lapisan.

1 tab.
ibuprofen200 mg

10 keping. - pek sel kontur (2) - pek kadbod.
10 keping. - pakej sel kontur (5) - pek kadbod.
10 keping. - pembungkusan sel berkontur (10) - pek kadbod.
50 keping. - balang kaca gelap (1) - bungkusan kadbod.

Tablet bersalut merah jambu, biconvex; keratan rentas menunjukkan dua lapisan.

1 tab.
ibuprofen400 mg

10 keping. - pek sel kontur (2) - pek kadbod.
10 keping. - pakej sel kontur (5) - pek kadbod.
10 keping. - pembungkusan sel berkontur (10) - pek kadbod.
50 keping. - tin polimer (1) - pek kadbod.

kesan farmakologi

NSAID. Ia mempunyai kesan anti-radang, antipiretik dan analgesik. Menindas faktor anti-radang, mengurangkan agregasi platelet. Menghambat siklooksigenase jenis 1 dan 2, mengganggu metabolisme asid arakidonik, mengurangkan jumlah prostaglandin baik pada tisu yang sihat dan dalam fokus keradangan, menekan fasa radang eksudatif dan proliferatif. Mengurangkan kepekaan kesakitan di tempat keradangan. Ia menyebabkan kelemahan atau hilangnya sindrom kesakitan, termasuk. untuk sakit sendi pada waktu rehat dan semasa pergerakan, pengurangan kekejangan pagi dan pembengkakan sendi, membantu meningkatkan jarak pergerakan.
Kesan antipiretik disebabkan oleh penurunan kegembiraan pusat-pusat termoregulasi diencephalon

Farmakokinetik

Ibuprofen cepat dan hampir sepenuhnya diserap dari saluran gastrointestinal, C maxnya dalam plasma dicapai 1-2 jam setelah pengingesan, dalam cecair sinovial - setelah 3 jam, ia mengikat protein plasma sebanyak 99%.

Perlahan-lahan menembusi rongga sendi, berlanjutan di tisu sinovial, mewujudkan kepekatan yang lebih tinggi di dalamnya daripada di plasma.

Metabolisme ibuprofen berlaku terutamanya di hati. T 1/2 dari plasma adalah 2-3 jam. Ia diekskresikan oleh buah pinggang dalam bentuk metabolit (tidak lebih daripada 1% diekskresikan tidak berubah), pada tahap yang lebih rendah - dengan hempedu. Ibuprofen dihapuskan sepenuhnya dalam 24 jam.

Petunjuk untuk Ibuprofen

  • sakit kepala dan migrain ketegangan;
  • sendi, sakit otot;
  • sakit belakang, punggung bawah, sciatica;
  • kesakitan sekiranya berlaku kerosakan pada ligamen;
  • sakit gigi;
  • haid yang menyakitkan;
  • keadaan demam dengan selsema, selesema;
  • artritis reumatoid, osteoartritis.

NSAID ditujukan untuk terapi simptomatik, mengurangkan kesakitan dan keradangan pada saat penggunaan, tidak mempengaruhi perkembangan penyakit ini.

Buka senarai kod ICD-10
Kod ICD-10Petunjuk
G43Migrain
J06.9Jangkitan saluran pernafasan atas akut, tidak dinyatakan
J10Influenza disebabkan oleh virus influenza musiman yang dikenal pasti
K08.8Perubahan lain yang dinyatakan pada gigi dan alat sokongannya (termasuk sakit gigi)
M05Artritis reumatoid seropositif
M15Polyarthrosis
M25.5Sakit sendi
M54.1Radikulopati
M54.3Sciatica
M54.4Lumbago dengan sciatica
M65Sinovitis dan tenosynovitis
M67Luka lain pada membran dan tendon sinovial
M70Penyakit tisu lembut yang berkaitan dengan tekanan, berlebihan dan tekanan
M79.1Myalgia
N94.4Senggugut primer
N94.5Senggugut sekunder
R50Demam asal tidak diketahui
R51Sakit kepala
R52.0Sakit yang tajam
R52.2Kesakitan berterusan yang lain (kronik)

Rejimen dos

Orang dewasa, orang tua dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun: 200 mg tablet 3-4 kali sehari; dalam tablet 400 mg 2-3 kali sehari. Dos harian adalah 1200 mg (jangan melebihi 6 tablet 200 mg (atau 3 tablet 400 mg) dalam masa 24 jam.

Tablet harus ditelan dengan air, sebaiknya semasa atau selepas makan. Jangan mengambil masa lebih dari 4 jam kemudian.

Jangan melebihi dos yang ditentukan!

Perjalanan rawatan tanpa berunding dengan doktor tidak boleh melebihi 5 hari.

Sekiranya gejala berterusan, berjumpa doktor.

Jangan gunakan pada kanak-kanak di bawah 12 tahun tanpa nasihat perubatan.

Kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun (berat lebih daripada 20 kg): 1 tablet 200 mg tidak lebih dari 4 kali / hari. Selang antara pengambilan pil sekurang-kurangnya 6 jam.

Kesan sampingan

Dalam dos yang disyorkan, ubat biasanya tidak menyebabkan kesan sampingan..

Dari sistem pencernaan: NSAID-gastropathy (sakit perut, mual, muntah, pedih ulu hati, hilang selera makan), cirit-birit, perut kembung, sembelit; ulserasi mukosa saluran gastrointestinal, yang dalam beberapa kes rumit oleh perforasi dan pendarahan; kerengsaan atau kekeringan mukosa mulut, sakit di mulut, ulserasi mukosa gusi, stomatitis aphthous, pankreatitis, hepatitis.

Dari sistem pernafasan: sesak nafas, bronkospasme.

Dari deria: gangguan pendengaran: gangguan pendengaran, deringan atau tinitus; gangguan penglihatan: kerosakan toksik pada saraf optik, penglihatan kabur, scotoma, mata kering dan jengkel, edema konjunktiva dan kelopak mata (alergi genesis).

Dari sistem saraf pusat dan periferal: sakit kepala, pening, insomnia, kegelisahan, kegelisahan dan kerengsaan, pergolakan psikomotor, mengantuk, kemurungan, kekeliruan, halusinasi, meningitis aseptik (lebih kerap pada pesakit dengan penyakit autoimun).

Pada bahagian sistem kardiovaskular: kegagalan jantung, takikardia, peningkatan tekanan darah.

Dari sistem kencing: kegagalan buah pinggang akut, nefritis alergi, sindrom nefrotik (edema), poliuria, sistitis.

Reaksi alergi: ruam kulit (biasanya eritematosa atau urtikaria), pruritus, edema Quincke, reaksi anaphylactoid, kejutan anafilaksis, bronkospasme atau dispnea, demam, multiforme eritema eksudatif (termasuk sindrom Stevens-Johnson), sindrom epidermis toksik (ketoksikan epidermis) Lyell), eosinofilia, rinitis alergi.

Dari sisi sistem hematopoietik: anemia (termasuk hemolitik, aplastik), trombositopenia dan purpura trombositopenik, agranulositosis, leukopenia.

Lain-lain: berpeluh meningkat.

Parameter makmal: masa pendarahan (mungkin meningkat), kepekatan glukosa serum (mungkin menurun), pelepasan kreatinin (mungkin menurun), hematokrit atau hemoglobin (mungkin menurun), kepekatan kreatinin serum (mungkin meningkat), aktiviti transaminase hepatik (mungkin meningkat) ).

Kontraindikasi untuk digunakan

  • perubahan erosif dan ulseratif pada membran mukus perut atau duodenum, pendarahan gastrousus aktif;
  • penyakit radang usus pada fasa akut, termasuk kolitis ulseratif;
  • data anamnestic mengenai serangan penyumbatan bronkus, rinitis, urtikaria setelah mengambil asid asetilalisilik atau ubat anti-radang nonsteroid lain (sindrom intoleransi asid asetilsalisilikat lengkap atau tidak lengkap - rhinosinusitis, urtikaria, polip mukosa hidung, asma bronkus);
  • kegagalan hati atau penyakit hati aktif;
  • kegagalan buah pinggang (CC kurang daripada 30 ml / min), penyakit buah pinggang progresif;
  • hiperkalemia yang disahkan;
  • hemofilia dan gangguan pembekuan darah lain (termasuk hypocoagulation), diatesis hemoragik;
  • dalam tempoh selepas cantuman pintasan arteri koronari;
  • kehamilan (III trimester);
  • umur kanak-kanak: sehingga 6 tahun dan dari 6 hingga 12 tahun (berat kurang dari 20 kg) - untuk tablet 200 mg; sehingga 12 tahun - untuk tablet 400 mg;
  • hipersensitiviti terhadap salah satu bahan yang membentuk ubat.

Dengan berhati-hati: usia tua, kegagalan jantung kongestif, penyakit serebrovaskular, hipertensi arteri, penyakit jantung iskemia, dislipidemia / hiperlipidemia, diabetes mellitus, penyakit arteri periferal, sindrom nefrotik, CC kurang dari 30-60 ml / min, hiperbilirubinemia, ulser gastrik dan ulser duodenum usus (sejarah), kehadiran jangkitan Helicobacter pylori, gastritis, enteritis, kolitis, penggunaan NSAID yang berpanjangan, penyakit darah etiologi yang tidak diketahui (leukopenia dan anemia), kehamilan (I-II) trimester, penyusuan, merokok, pengambilan alkohol yang kerap (alkoholisme), keadaan perubatan yang teruk, terapi bersamaan dengan ubat-ubatan berikut: antikoagulan (misalnya, warfarin), agen antiplatelet (contohnya, asid asetilsalisilat; clopidogrel), glukokortikosteroid oral (contohnya prednisolon), perencat pengambilan serotonin terpilih (contohnya, citalopintrain, paroxetulin ).

Permohonan semasa mengandung dan menyusui

Permohonan pelanggaran fungsi hati

Kontraindikasi pada kegagalan buah pinggang (CC kurang dari 30 ml / min), penyakit buah pinggang progresif.

Dengan berhati-hati dalam sindrom nefrotik, fungsi buah pinggang terjejas (CC kurang daripada 30-60 ml / min).

Ibuprofen 400 mg: arahan penggunaan

Ibuprofen 400 mg - tablet milik kumpulan farmakologi ubat anti-radang bukan steroid. Mereka mempunyai kesan antipiretik dan analgesik dan digunakan untuk mengurangkan intensiti gejala yang sesuai dalam pelbagai proses patologi..

Komposisi

  • Bahan aktif: ibuprofen - 400 mg;
  • Eksipien: Kollidon 90 F - 6,8 mg, selulosa mikrokristalin - 136 mg, talc - 13,6 mg, crospovidone (Kollidon CL) - 12,4 mg, kalsium stearat - 6,8 mg, silikon dioksida koloid (Aerosil) - 20.4 mg, pati jagung - 76.0 mg
  • Sarung: hypromellose (hydroxypropyl methylcellulose), talc, titanium dioxide, propylene glycol, macrogol-4000 (polyethylene glycol-4000, polyethylene-oxide-4000).

Penerangan

Tablet 400 mg - tablet bersalut filem biconvex putih atau putih, putih.

Keratan rentas menunjukkan satu lapisan putih atau hampir putih.

Kumpulan farmakoterapeutik

Ubat anti-radang bukan steroid (NSAID).

Farmakodinamik

Ia mempunyai kesan anti-radang, antipiretik dan analgesik. Menindas faktor anti-radang, mengurangkan agregasi platelet. Menghambat siklooksigenase jenis 1 dan 2, mengganggu metabolisme asid arakidonik, mengurangkan jumlah prostaglandin baik pada tisu yang sihat dan dalam fokus keradangan, menekan fasa radang eksudatif dan proliferatif. Mengurangkan kepekaan kesakitan di tempat keradangan. Ia menyebabkan kelemahan atau hilangnya sindrom kesakitan, termasuk. untuk sakit sendi pada waktu rehat dan semasa pergerakan, mengurangkan kekejangan pagi dan bengkak pada sendi, membantu meningkatkan jarak pergerakan. Kesan antipiretik disebabkan oleh penurunan kegembiraan pusat-pusat termoregulasi diencephalon.

Farmakokinetik

Ibuprofen diserap dengan cepat dan hampir sepenuhnya dari saluran gastrointestinal, kepekatan maksimum plasma dicapai dalam 1-2 jam selepas pengingesan, dalam cecair sinovial - selepas 3 jam, ia mengikat protein plasma sebanyak 99%.

Ia perlahan-lahan menembusi ke rongga sendi, berlama-lama di tisu sinovial, mewujudkan kepekatan yang lebih tinggi di dalamnya daripada di plasma. Metabolisme ibuprofen berlaku terutamanya di hati. Separuh hayat (T1 / 2) dari plasma adalah 2-3 jam. Ia diekskresikan oleh buah pinggang dalam bentuk metabolit (tidak lebih dari 1% diekskresikan tidak berubah), pada tahap yang lebih rendah - dengan hempedu. Ibuprofen dihapuskan sepenuhnya dalam 24 jam.

Petunjuk

Tablet Ibuprofen digunakan untuk rawatan simptomatik, termasuk sakit kepala dan migrain ketegangan, sakit sendi, sakit otot, sakit belakang, sakit punggung bawah, sciatica, sakit dengan ligamen yang cedera, sakit gigi, haid yang menyakitkan, keadaan demam, selsema, selesema, dengan artritis reumatoid, osteoartritis.

Ubat anti-radang bukan steroid ditujukan untuk terapi simptomatik, mengurangkan kesakitan dan keradangan pada saat penggunaan, tidak mempengaruhi perkembangan penyakit ini.

Kontraindikasi

Mengambil tablet ibuprofen benar-benar dikontraindikasikan dalam beberapa keadaan patologi dan fisiologi badan, yang merangkumi:

  • Intoleransi individu terhadap ibuprofen, serta intoleransi silang kepada mana-mana wakil kumpulan farmakologi, ubat anti-radang bukan steroid, intoleransi terhadap mana-mana komponen tambahan tablet ibuprofen.
  • Kompleks simptom, yang dicirikan oleh intoleransi patologi terhadap asid asetilsalisilat (merujuk kepada ubat anti-radang bukan steroid), perkembangan poliposis mukosa hidung dan asma bronkial.
  • Patologi organ-organ dari pelbagai bahagian saluran pencernaan, yang merangkumi luka ulseratif dan erosif pada membran mukus perut atau duodenum dan dicirikan oleh kursus akut (kolitis erosif-ulseratif, penyakit Crohn, ulser gastrik atau ulser duodenum).
  • Pendarahan gastrousus pada masa memulakan ubat atau sejak kebelakangan ini.
  • Tempoh pemulihan selepas cantuman pintasan arteri koronari.
  • Penyakit radang usus.
  • Pelanggaran sistem pembekuan darah dengan kekurangannya (hemofilia, diatesis hemoragik).
  • Patologi hati aktif (tempoh akut) atau kekurangan aktiviti fungsinya.
  • Pendarahan intrakranial.
  • Kehamilan.
  • Umur kanak-kanak sehingga 6 tahun.

Sebelum anda mula menggunakan tablet Ibuprofen, anda perlu memastikan bahawa tidak ada kontraindikasi.

Kaedah pentadbiran dan dos

Dewasa, orang tua dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun - 400 mg 2-3 kali sehari.

Dos harian adalah 1200 mg (jangan mengambil lebih dari 3 400 mg tablet) selama 24 jam..

Tablet harus ditelan dengan air, sebaiknya semasa atau selepas makan. Jangan mengambil masa lebih dari 4 jam kemudian.

Jangan melebihi dos yang ditunjukkan!

Perjalanan rawatan tanpa berunding dengan doktor tidak boleh melebihi 5 hari.

Sekiranya gejala berterusan, berjumpa doktor.

Jangan gunakan pada kanak-kanak di bawah 12 tahun tanpa nasihat perubatan.

Kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun (berat lebih daripada 20 kg) diberi dos tablet 200 mg - 1 tablet 200 mg tidak lebih daripada 4 kali sehari. Selang antara pengambilan pil sekurang-kurangnya 6 jam.

Kesan sampingan

Mengambil tablet Ibuprofen boleh menyebabkan reaksi yang tidak diingini dari pelbagai organ dan sistem, termasuk:

  • Sistem pencernaan adalah gastropati yang dipicu oleh pendedahan kepada ubat-ubatan anti-radang bukan steroid, yang dicirikan oleh loya, muntah berulang, rasa berat dan sakit di perut (kawasan epigastrik). Selera makan berkurang, pedih ulu hati (sensasi terbakar di belakang tulang dada yang disebabkan oleh peningkatan keasidan jus gastrik), cirit-birit, ulser mukosa gastrik, yang mungkin rumit oleh pendarahan gastrousus atau perforasi ulser (pembentukan lubang melalui), kekeringan mukosa mulut, aphthous stomatitis, ulserasi gusi, hepatitis (radang hati).
  • Sistem saraf - sakit kepala, pening berkala, insomnia pada waktu malam dan mengantuk pada siang hari, peningkatan kerengsaan, kemurungan (penurunan mood yang berpanjangan), kekeliruan, jarang terdapat halusinasi dan meningitis aseptik (tidak berjangkit).
  • Sistem kardiovaskular - takikardia (peningkatan kadar jantung), peningkatan tekanan darah (hipertensi arteri), kegagalan jantung.
  • Organ rasa - gangguan pendengaran, bunyi bising atau deringan di telinga, kerosakan toksik pada saraf optik, penglihatan kabur, diplopia (penglihatan berganda), scotoma (bintik di bidang penglihatan), kekeringan, kerengsaan konjungtiva mata, bengkak kelopak mata.
  • Darah dan sumsum tulang merah - anemia hemolitik atau aplastik (anemia yang berkaitan dengan peningkatan kemusnahan atau pembentukan sel darah merah yang tidak mencukupi di sumsum tulang merah), trombositopenia (penurunan jumlah platelet per unit jumlah darah) hingga purpura trombositopenik.
  • Sistem kencing - perkembangan kegagalan buah pinggang akut, nefritis alergi (keradangan ginjal tertentu), poliuria (peningkatan pengeluaran air kencing), sistitis (keradangan pundi kencing), sindrom nefrotik, yang disertai oleh edema tisu umum yang teruk kerana kehilangan protein plasma dalam air kencing yang ketara.
  • Petunjuk makmal - peningkatan tahap kreatinin dalam darah, peningkatan aktiviti enzim transaminase hepatik (AST, ALT), yang menunjukkan kerosakan pada hepatosit, peningkatan dalam tempoh pembekuan darah.
  • Reaksi alergi - ruam kulit, yang sering timbul dalam bentuk urtikaria (menyerupai luka bakar jelatang), gatal-gatal pada kulit yang jelas, edema Quincke (pembengkakan tisu lembut di muka dan alat kelamin luar), kejutan anafilaksis (penurunan tekanan darah sistemik dan kegagalan organ yang ketara ), asma bronkial (reaksi bronkus dengan kekejangan mereka dan perkembangan sesak nafas). Reaksi kulit alergi yang teruk juga boleh berlaku dalam bentuk eksitatif eritema multiforme (sindrom Stevens-Johnson), nekrolisis epidermis toksik (sindrom Lyell).

Risiko terkena reaksi negatif meningkat dengan penggunaan tablet ibuprofen yang berpanjangan.

Sekiranya mengambil ubat menyebabkan perubahan dalam keadaan biasa anda, hentikan pengambilan tablet Ibuprofen dan segera berjumpa doktor.

Overdosis

Jangan melebihi dos yang ditunjukkan. Sekiranya melebihi dos anda, segera hubungi doktor atau kemudahan perubatan terdekat. Bawa pakej itu bersama anda.

  • Gejala overdosis: Sakit perut, mual, muntah, kelesuan, mengantuk, kemurungan, sakit kepala, tinnitus, asidosis metabolik, koma, kegagalan buah pinggang akut, penurunan tekanan darah, bradikardia, takikardia, fibrilasi atrium, penangkapan pernafasan.
  • Rawatan: lavage gastrik (hanya dalam satu jam setelah pengambilan), arang aktif, minum alkali, diuresis paksa, terapi simptomatik (pembetulan keadaan asid-asas, tekanan darah).

Interaksi dengan produk ubat lain

Pada dos terapeutik, ibuprofen tidak melakukan interaksi yang signifikan dengan ubat yang biasa digunakan.

Pengaruh enzim pengoksidaan mikrosom di hati (fenitoin, etanol, barbiturat, flumecinol, rifampicin, phenylbutazone, antidepresan trisiklik) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, meningkatkan risiko keracunan teruk. Inhibitor pengoksidaan mikro - mengurangkan risiko terkena kesan hepatotoksik.

Mengurangkan aktiviti hipotensi vasodilator dan kesan natriuretik furosemide dan hidroklorotiazid.

Mengurangkan keberkesanan ubat urikosurik. Menguatkan tindakan antikoagulan tidak langsung, agen antiplatelet, fibrinolitik (yang meningkatkan risiko pendarahan): Menguatkan kesan sampingan mineralokortikosteroid, glukokortikosteroid (risiko pendarahan gastrointestinal meningkat), estrogen, etanol; meningkatkan kesan hipoglikemik derivatif sulfonylurea.

Antasid dan Cholestyramine Mengurangkan Penyerapan Ibuprofen.

Pentadbiran NSAID lain yang bersamaan meningkatkan kejadian kesan sampingan.

Kafein meningkatkan kesan analgesik (penghilang rasa sakit).

Dengan pelantikan ibuprofen secara serentak mengurangkan kesan anti-inflamasi dan antiplatelet asid asetilsalisilat (ada kemungkinan untuk meningkatkan kejadian kekurangan koronari akut pada pesakit yang menerima dosis kecil asid asetilsalisilat sebagai agen antiplatelet setelah memulakan ibuprofen).

Ubat yang menyekat rembesan tiub mengurangkan perkumuhan dan meningkatkan kepekatan plasma ibuprofen.

arahan khas

Dengan penggunaan yang berpanjangan, perlu untuk mengawal gambaran darah periferal dan keadaan hati dan buah pinggang yang berfungsi..

Untuk mengurangkan risiko terkena kesan buruk dari saluran gastrousus, dos efektif minimum harus digunakan. Apabila gejala gastropati muncul, pemantauan yang teliti ditunjukkan, termasuk esofagogastroduodenoskopi, analisis, analisis darah dengan hemoglobin dan hematokrit, dan analisis darah okultik. Sekiranya perlu untuk menentukan 17-ketosteroid, ubat itu harus dibatalkan 48 jam sebelum kajian.

Sepanjang tempoh rawatan, seseorang harus menahan diri daripada mengambil alkohol dan aktiviti yang memerlukan peningkatan perhatian dan kepantasan reaksi psikomotor.

Kesan terhadap kemampuan memandu kenderaan

Sepanjang tempoh rawatan, seseorang harus menahan diri daripada mengambil alkohol dan aktiviti yang memerlukan peningkatan perhatian dan kepantasan reaksi psikomotor.

Bentuk pelepasan dan pembungkusan

Tablet bersalut filem 400 mg.

10 tablet dalam kemasan jalur lepuh yang diperbuat daripada filem polivinil klorida dan aluminium foil bercetak yang dipernis. 50 tablet dalam balang polimer.

Setiap tin, 2.5 atau 10 pek lepuh dengan arahan penggunaan diletakkan di dalam kotak kadbod.

Keadaan simpanan

Di tempat yang kering dan gelap pada suhu tidak melebihi 30 ° C. Simpan dari jangkauan kanak-kanak.

Jangka hayat

Jangan gunakan selepas tarikh luput yang dicetak pada bungkusan.

Syarat pengeluaran dari farmasi

Pengilang

SINTEZ, Syarikat Saham Bersama JSC Kurgan Ubat dan Produk, Rusia

Analog tablet ibuprofen

Nurofen serupa dengan bahan aktif utama dan kesan terapeutik dengan tablet Ibuprofen..

harga purata

Kos purata 20 tablet Ibuprofen 400 mg di farmasi di Moscow berbeza antara 45-55 rubel.

Tablet Ibuprofen - arahan penggunaan

Arahan penggunaan tablet Ibuprofen mengesyorkan meminumnya untuk menghilangkan rasa sakit, menghilangkan keradangan dan penurunan suhu badan yang tinggi. Alat ini mula berfungsi sebaik sahaja digunakan dan memberikan kesan yang cepat. Hasilnya menjadi ketara setelah 30-60 minit dan berlangsung selama 5-8 jam.

Komposisi Ibuprofen

Produk ubat dengan nama ini dihasilkan oleh beberapa syarikat farmaseutikal (Hemofarm, kilang Borisov, Ecolab). Bahan aktif utama dalam dragees adalah ibuprofen.
Sebagai komponen tambahan, pengeluar menggunakan:

  • pewarna;
  • pemanis;
  • komponen shell larut air;
  • pati kentang;
  • magnesium stearat;
  • povidone;
  • titanium dioksida;
  • trigliserida.

Kaedah tindakan ubat dijelaskan oleh komponen utama dalam komposisinya. Ibuprofen adalah ubat anti-radang bukan steroid. Berasal dari asid fenilpropik. Hasil pengambilan, enzim tersekat yang merangsang sintesis prostaglandin - perantara kesakitan dan keradangan..

Dos untuk tablet ibuprofen

Ubat dalam bentuk tablet boleh didapati dalam dos 0.2 dan 0.4 gram. Bagi pesakit, dos bergantung pada usia.

Dos dalam mgDewasa12-18 tahunBerumur 6-12 tahunBerumur 3-6 tahunSehingga 3 tahun
Minimum200200150505 mg / kg
Maksimum60040020010010 mg / kg
Setiap hari1200100080040020-140 mg / kg

Mengambil ubat dalam dos melebihi had maksimum dicirikan oleh:

  • sakit perut;
  • loya muntah;
  • sakit kepala;
  • tinitus;
  • bradikardia;
  • takikardia;
  • kegagalan buah pinggang akut;
  • berhenti bernafas.

Sekiranya berlebihan, disyorkan:

  • lakukan lavage gastrik (hanya dalam satu jam pertama selepas mengambil ubat);
  • ambil arang aktif pada kadar 1 tablet setiap 10 kg berat badan;
  • minuman beralkali (air mineral alkali - Essentuki, Borjomi, larutan soda yang lemah - ambil 10 gram baking soda untuk 1 liter air minuman).

Dapatkan nasihat perubatan untuk arahan selanjutnya.

Tablet Ibuprofen - arahan penggunaan untuk orang dewasa

Ubat ini diresepkan untuk orang dewasa untuk sebarang penyakit yang disertai dengan aduan demam dan malaise umum dengan sensasi yang menyakitkan. Petunjuk untuk digunakan:

  • sakit kepala, serangan migrain;
  • sakit sendi dan otot;
  • penyakit berkala pada wanita;
  • kesakitan selepas operasi;
  • demam dengan selsema, selesema, selepas vaksinasi;
  • menurunkan tekanan darah akibat penggunaan ubat antihipertensi yang berlebihan;
  • sindrom nefrotik.


Dos ubat ditetapkan secara individu. Kekerapan penggunaan bergantung pada keparahan gambaran klinikal penyakit ini:

  • dos efektif minimum untuk satu penggunaan ialah 200 mg;
  • dos maksimum untuk satu penggunaan ialah 800 mg;
  • dos maksimum pada siang hari ialah 1200 mg;
  • kekerapan penggunaan ubat tidak lebih dari 4 kali;
  • tempoh pentadbiran diri 5 hari.

Ambil pil dengan atau selepas makan.

Tablet Ibuprofen - arahan penggunaan untuk kanak-kanak

Dari hari-hari pertama kehidupan, doktor menetapkan ubat untuk kanak-kanak untuk kesakitan, panas dan keradangan. Disyorkan untuk aduan:

  • untuk sakit kepala;
  • keadaan demam yang disebabkan oleh selesema;
  • sakit di buah pinggang dan perut dengan patologi sistem kencing;
  • lebam dan kecederaan;
  • sakit pada gigi;
  • malaise selepas vaksinasi.


Ia juga diresepkan oleh doktor untuk rawatan kompleks otitis media, faringitis, sinusitis, tonsilitis, bronkitis, radang paru-paru. Dos nilai harian ubat untuk kanak-kanak:

  • bayi baru lahir ditentukan sesuai dengan berat badan pada kadar 20-40 mg sekilogram;
  • dari enam bulan hingga setahun 150 mg;
  • dari satu tahun hingga tiga 200 mg;
  • dari tiga hingga lima tahun 300 mg;
  • dari lima hingga lapan tahun 400 mg;
  • dari usia sembilan tahun 600 mg;
  • dari 12 tahun 800 mg;
  • selepas 18 tahun 1200 mg.

Jumlah ubat setiap hari mesti dibahagikan kepada 3 atau 4 dos. Dianjurkan untuk memberi ubat semula kepada pesakit tidak lebih awal 8 jam kemudian. Ambil pil selepas makan.

Tablet Ibuprofen - arahan penggunaan untuk kanak-kanak dari 12 tahun

Dari usia 12 tahun, ubat ini diresepkan dalam jumlah yang sama dengan orang dewasa, kerana berat badan sudah melebihi 40 kg. Petunjuk:

  • dengan sakit belakang;
  • sakit kepala;
  • pada kanak-kanak perempuan dengan permulaan haid yang menyakitkan;
  • kecederaan dan lebam;
  • dalam rawatan kompleks penyakit virus dan bakteria, selsema dan selesema;
  • selepas vaksinasi dengan peningkatan suhu badan;
  • untuk menghilangkan sakit gigi;
  • selepas pembedahan;
  • sebagai ubat tambahan untuk proses keradangan.

Dos untuk kanak-kanak berusia lebih dari 12 tahun adalah 200 mg pada akhir makan. Sekiranya perlu, anda boleh meneruskan pengambilan pil selepas 6-8 jam. Kepelbagaian penggunaan 3-4 kali, jangka masa tidak lebih dari 5 hari.

Ibuprofen 200 mg - arahan penggunaan tablet


Pil pada dos 200 mg ditetapkan untuk orang dewasa dan kanak-kanak dengan manifestasi klinikal ringan dalam bentuk hipertermia dan kesakitan. Petunjuk untuk digunakan:

  • pemburukan artritis reumatoid;
  • keradangan otot mana-mana penyetempatan;
  • neuralgia;
  • serangan migrain dan sakit kepala;
  • osteochondrosis;
  • tanda-tanda selesema (sakit kepala, demam);
  • bronkitis dan tracheitis;
  • faringitis dan laringitis;
  • sinusitis dan sinusitis;
  • otitis media catarrhal, tengah, luaran;
  • sakit gigi;
  • kecederaan tisu lembut dan otot;
  • melecur.

Arahan tersebut mengesyorkan sejumlah ubat yang sesuai dengan usia.

Parameter umurJumlah ubatPelbagai penerimaan
Dewasa1 tabletSekiranya tidak ada kesan, 1 tablet lagi dalam satu jam, dan yang berikutnya selepas 6-8
Dari umur 9 tahun1 tablet4 kali
Dari 3 tahunSetengah dragee3 kali
Dari 1 tahunQuarter drageeMemohon semula selepas 8-10 jam.

Tempoh penggunaan 5 hari.

Arahan untuk penggunaan Ibuprofen 200 tablet untuk orang dewasa

Petunjuk untuk mengambil pil yang mengandungi 200 mg bahan aktif:

  • sakit di bahagian belakang, otot, kepala, sendi, gigi;
  • hipertermia yang disebabkan oleh selsema, keradangan, tekanan;
  • keradangan telinga, tekak, ginjal, pundi hempedu, saluran urogenital.
  • dos minimum pengambilan adalah 200 mg;
  • dos maksimum 400 mg;
  • sekiranya tiada kesan terapi, dos tunggal 800 mg ditetapkan;
  • dos harian tidak lebih daripada 1200 mg;
  • kekerapan penggunaan sehingga 4 kali.

Dianjurkan untuk minum tablet selama atau selepas makan tidak lebih dari 5 hari.

Arahan untuk penggunaan tablet Ibuprofen 400 mg

Petunjuk penggunaan pil dengan dos yang meningkat - 400 mg:

  • kekejangan pada wanita semasa haid;
  • serangan migrain;
  • sakit pada gigi;
  • keadaan demam;
  • keradangan sendi;
  • keradangan otot;
  • pemburukan osteochondrosis;
  • neuritis;
  • untuk melegakan selsema dan selesema.


Dos dikira mengikut umur:

  • dewasa 1 tablet, ambil tidak lebih dari tiga;
  • kanak-kanak dari 12 tahun setengah tablet, minum 4 kali sehari.

Minum ubat selepas makan tidak lebih dari 3 hari.

Arahan penggunaan tablet Ibuprofen 400 untuk orang dewasa

Orang dewasa harus mengambil ubat dengan dos 400 mg bahan aktif untuk gambaran klinikal sederhana dan teruk sebagai agen simptomatik:

  • migrain dengan aura pada peringkat awal perkembangan;
  • kolik buah pinggang atau bilier;
  • suhu badan melebihi 39 darjah;
  • kesakitan pada wanita semasa haid;
  • keradangan sendi dan otot.
  • 1 tablet setiap penerimaan;
  • kekerapan penggunaan 3 kali sehari;
  • tempoh pentadbiran diri 3 hari.

Ambil ubat selepas makan dengan air bersih.

Tablet Ibuprofen 500 - arahan penggunaan

Dihasilkan oleh Kirkland, sebuah syarikat farmaseutikal yang berpusat di Amerika Syarikat. Ini adalah penyediaan dalam bentuk tablet, yang masing-masing mengandungi 200 mg bahan aktif. Satu bungkusan mengandungi 500 kapsul.

Petunjuk untuk digunakan:

  • sakit otot;
  • sakit sendi;
  • penyakit sistem muskuloskeletal (artritis, arthrosis, osteochondrosis, serangan gout);
  • penyakit pada wanita disebabkan oleh haid yang menyakitkan;
  • keradangan organ pelvis;
  • penyakit sistem kencing;
  • selsema dan selesema;
  • hipertermia.
  • dewasa 1 tablet setiap penerimaan, digunakan semula selepas 4-6 jam;
  • kanak-kanak dari 9 tahun 1 tablet setiap penerimaan, penggunaan seterusnya selepas 6 jam;
  • kanak-kanak dari usia 3 tahun ½ tablet setiap dos, penggunaan seterusnya selepas 8 jam;
  • kanak-kanak dari satu tahun ¼ tablet setiap dos, penggunaan seterusnya selepas 8-10 jam.

Tempoh kemasukan sebagai anestetik 5 hari, dan untuk menurunkan suhu - 3 hari.

Tablet Ibuprofen 600 - arahan penggunaan

Ubat ini tidak boleh didapati pada dos 600 mg. Jumlah ubat ini boleh didapati dengan menggunakan 3 tablet 200 mg atau 1 tablet 400 mg + 200 mg. Petunjuk untuk menggunakan jumlah ubat yang lebih besar:

  • keradangan akut atau memburukkan lagi sistem muskuloskeletal;
  • sakit gigi;
  • sensasi menyakitkan pada pelvis kecil dalam rawatan adnexitis, endometritis;
  • kolik buah pinggang;
  • trauma;
  • luka bakar;
  • kesakitan selepas pembedahan.


Pesakit dewasa dan remaja setelah berumur 16 tahun boleh mengambil 600 mg ubat sekali selepas makan. Selepas itu, anda harus berjumpa doktor dan mendapatkan nasihat lebih lanjut. Kanak-kanak di bawah 16 tahun dikontraindikasikan dalam pengambilan jumlah tersebut..

Tablet Ibuprofen 800 mg - arahan penggunaan

Ibuprofen tidak dihasilkan pada dos 800 mg. Jumlah ini dapat diperoleh dengan mengambil dua tablet 400 mg.

Petunjuk untuk digunakan:

  • sakit sendi yang teruk;
  • kehelan;
  • sakit selepas pengambilan gigi;
  • kenaikan suhu badan hingga 40 darjah.

Selepas sekali penggunaan dan melegakan keadaan, dapatkan rawatan perubatan..

Arahan penggunaan tablet Ibuprofen Hemofarm

Tablet hemofarm diresepkan untuk orang dewasa lebih kerap daripada kanak-kanak, kerana mengandungi 400 mg bahan aktif..

Penerimaan ditunjukkan untuk aduan mengenai:

  • arthrosis;
  • osteoartritis;
  • radiculitis;
  • sakit pada osteochondrosis;
  • tanda-tanda spondylosis;
  • myalgia penyetempatan yang berbeza;
  • bursitis;
  • neuralgia;
  • hematoma yang menyakitkan;
  • trauma;
  • manifestasi catarrhal ARVI;
  • kesakitan wanita;
  • penyakit organ ENT (tonsilitis, otitis media, rinitis, sinusitis, adenoiditis).
  • 1 tablet setiap penerimaan, minum bersama makanan;
  • kekerapan penggunaan 3 kali sehari;
  • tempoh rawatan 3-5 hari.

Beli 30 tablet 0.4 gr. anda boleh dengan harga 80-90 rubel.

Arahan untuk penggunaan tablet Ibuprofen Junior

Ibuclin sering dipanggil Ibuprofen Junior. Dragees yang tersebar mengandungi bahan aktif lain. Paracetamol adalah komponen analgesik dan antipiretik yang meningkatkan kesan ibuprofen. Dos tablet ibuprofen adalah 100 mg, dan parasetamol adalah 125 mg. Petunjuk untuk digunakan:

  • serangan demam;
  • sakit gigi, termasuk selepas rawatan;
  • serangan migrain;
  • keseleo;
  • patah tulang;
  • dalam rawatan kompleks influenza dan ARVI.
  • kanak-kanak dari 3 tahun 1 tablet 3 kali sehari;
  • kanak-kanak dari 6 tahun 1 tablet 6 kali sehari atau 2 tablet 3 kali;
  • tempoh rawatan tidak melebihi 5 hari.

Ubat itu boleh diambil dengan atau tanpa makanan. Pada kanak-kanak dengan penyakit hati dan ginjal, penting untuk mengekalkan selang waktu sekurang-kurangnya 8 jam antara dos. Kos 20 tablet adalah 95-105 rubel.

Tablet Ibuprofen Belmed - arahan penggunaan

Belmed adalah pengeluar ubat Belarus dalam bentuk tablet dengan dos 200 mg. Tablet berwarna merah jambu mempunyai cengkerang yang memudahkan pengambilan ubat.

Petunjuk untuk kemasukan:

  • artritis reumatoid;
  • spondylitis ankylosing;
  • osteoporosis;
  • arthropati pelbagai asal;
  • keradangan pada sendi;
  • bursitis;
  • sakit pinggang;
  • terseliuh;
  • sakit selepas pembedahan;
  • senggugut;
  • sakit gigi;
  • migrain.
  • dewasa 1200-1800 mg sehari, dibahagikan kepada 3 dos;
  • kanak-kanak 20 mg / kg, dibahagikan kepada 3-4 dos.

Bagi pesakit tua yang mempunyai penyakit hati dan buah pinggang, dosnya ditetapkan secara berasingan oleh doktor. Kosnya ialah 50 pil 0.2 g setiap satu. 1.3-2.5 gosok.

Tablet Ibuprofen Max - arahan penggunaan

Dihasilkan oleh Borisov Plant of Medicines. Setiap tablet mengandungi 400 mg bahan aktif.

Ubat ini ditunjukkan untuk digunakan apabila:

  • arthropati bukan rheumatoid;
  • sakit sendi;
  • sakit otot;
  • kecederaan sistem muskuloskeletal;
  • kesakitan selepas operasi;
  • sakit haid;
  • migrain.

Dianjurkan untuk diambil antara makanan dalam dos:

  • dewasa dan kanak-kanak dari 12 tahun, 1 tablet 1-2 kali;
  • kanak-kanak berumur 8 hingga 12 tahun ½ tablet 3 kali.

Ia dikontraindikasikan untuk digunakan dalam kegagalan hati akut. Harga 20 tablet ialah 70-80 rubel.

Tablet Ibuprofen Forte - arahan penggunaan

Satu ciri ubat adalah bentuk pelepasan. Bahan cecair dengan dos 400 mg dibungkus dalam kapsul. Oleh kerana itu, tindakan farmakologi ubat yang cepat dicapai..

Petunjuk untuk digunakan:

  • sakit di kepala akibat terlalu banyak tenaga;
  • serangan migrain;
  • sakit gigi;
  • kekejangan semasa haid pada wanita;
  • neuralgia;
  • sakit belakang;
  • reumatik;
  • trauma;
  • demam selesema.

Pesakit dengan gangguan perut harus mengambil makanan:

  • dewasa 1 tablet 3-4 kali;
  • kanak-kanak dari 12 tahun 1 tablet 3 kali.

Tempoh penggunaan adalah 2-3 hari. Kos 10 kapsul ialah 40-60 rubel.

Tablet Ibuprofen Darnitsa - arahan penggunaan

Ubat ini dihasilkan oleh syarikat Ukraine Darnitsa. Tablet mengandungi 200 atau 400 mg bahan aktif.

Petunjuk untuk digunakan:

  • rawatan simptomatik untuk jangkitan virus virus pernafasan akut dan selsema;
  • sakit kepala;
  • senggugut;
  • neuralgia;
  • sakit belakang;
  • sakit reumatik.
  • dewasa 200-400 mg 3-4 kali;
  • kanak-kanak dari 8 tahun 200 mg 3 kali;
  • kanak-kanak dari 3 tahun 100 mg 3 kali.

Mempunyai risiko kegagalan buah pinggang dengan penggunaan yang berpanjangan. Beli 20 pil 0.2 g setiap satu. anda boleh selama 30-35 UAH.

Tablet Ibuprofen Medisorb - arahan penggunaan

Ubat buatan Rusia dihasilkan oleh Medisorb. Satu kapsul mengandungi serbuk pada dos 400 mg.

Petunjuk untuk digunakan:

  • sensasi yang menyakitkan di kepala dan sendi;
  • hipertermia;
  • penyakit pada wanita semasa haid;
  • sakit gigi;
  • selsema.

Kapsul diambil bersama makanan untuk membubarkan cengkerang dengan cepat:

  • dewasa 1 hingga 4 kali;
  • kanak-kanak dari 12 tahun 1 tiga kali.

Rawatan berlangsung tidak lebih dari 5 hari. Anda boleh membeli 20 kapsul dengan harga 140-160 rubel.

Arahan untuk penggunaan tablet ibuprofen semasa kehamilan

Pada trimester kehamilan pertama dan terakhir, penggunaan ubat tersebut dilarang kerana risiko pendarahan yang tinggi. Pada trimester kedua, dibenarkan menggunakan seperti yang diarahkan oleh doktor untuk:

  • peningkatan suhu badan hingga 38 darjah;
  • sakit kepala;
  • pemburukan penyakit sistem muskuloskeletal;
  • selsema.

Adalah disyorkan untuk menggunakan dos minimum ubat:

  • 200 mg pada satu masa;
  • penggunaan berulang, jika perlu, tidak lebih awal daripada selepas 8 jam;
  • mengambil masa tidak lebih dari 1-2 hari.

Arahan untuk penggunaan tablet Ibuprofen effervescent

Ubat itu dalam bentuk tablet effervescent mempunyai kesan cepat kerana bentuk cecair. Dilantik untuk:

  • demam;
  • apa-apa jenis kesakitan;
  • sebagai agen anti-radang tambahan sebagai tambahan kepada rawatan utama.
  • kanak-kanak tahun pertama kehidupan 20 mg / kg sehari;
  • dari umur 1 tahun 50 mg setiap dos;
  • dari 3 tahun 100 mg setiap dos;
  • dari 6 tahun 200 mg setiap dos;
  • dewasa 400 mg setiap dos.

Untuk menyiapkan penggantungan, anda mesti melarutkan tablet effervescent dalam segelas air bersih. Minum sebelum atau semasa makan tidak lebih dari 3 hari.

Analog tablet Ibuprofen - arahan penggunaan

Analog ubat mengandungi bahan aktif yang serupa dengan komposisinya, oleh itu, mereka mempunyai petunjuk serupa untuk digunakan. Persediaan mungkin berbeza dalam skema penggunaan dan kontraindikasi.

Nurofen

Dalam bentuk tablet, ia digunakan pada kanak-kanak berumur 6 tahun. Kontraindikasi dalam:

  • asma bronkial;
  • pendarahan saluran pencernaan;
  • kegagalan hati dan buah pinggang;
  • penyakit jantung.

Dos yang disyorkan untuk orang dewasa ialah 200-400 mg, untuk kanak-kanak 200 mg. Ambil 3-4 kali sehari selama tidak lebih dari 5 hari berturut-turut. Kos 20 tablet 0.4 g. 350-400 gosok.

Terdapat dalam tablet dengan dos 200 mg. Kontraindikasi:

  • hipersensitiviti;
  • ulser perut dan usus;
  • pendarahan dalaman;
  • kegagalan jantung.

Rejimen dos yang disyorkan adalah 200 mg untuk orang dewasa 4 kali, untuk kanak-kanak dari 12 tahun 3 kali. Tempoh rawatan adalah 3-5 hari. Tablet dalam jumlah 20 berharga 140 rubel.

Faspik

Terdapat dalam dos 200 dan 400 mg. Butiran untuk menyediakan suspensi 600 mg juga tersedia secara komersial. Kontraindikasi:

  • intoleransi terhadap komponen;
  • asma aspirin;
  • ulser perut;
  • penyakit saraf optik.

Dos yang disyorkan untuk orang dewasa ialah 400 mg setiap 4-8 jam, dan untuk kanak-kanak dari usia 12 tahun 200 mg setiap 6-8 jam. Tempoh kemasukan adalah 3 hari. Pakej dengan 6 kapsul berharga 50 rubel.

Harga tablet Ibuprofen

Kos 20 tablet Ibuprofen dengan dos 0.2 g bergantung kepada pengeluar:

  • Tumbuhan Borisov - 13 rubel;
  • Tatkhimpharmaceuticals - 20 rubel;
  • Hemofarm - 40 rubel;
  • Ecolab - 110 rubel.

Dengan sumber yang berbeza, anda boleh membeli ubat dengan harga:

  • eapteka.ru - dari 20 hingga 100 rubel;
  • piluli.ru - dari 15 hingga 90 rubel;
  • apteka.ru - dari 39 hingga 160 rubel.

Beli Ibuprofen di negara jiran:

  • di Belarus dari 1 hingga 9 rubel;
  • di Ukraine 15 hingga 40 UAH;
  • Armenia dari 3000 hingga 4000 pagi;
  • Di Uzbekistan dari 1500 hingga 8500 jumlah.